AJet Hakkında Bilgilendirme

Yazar :

24 Kasım Cuma günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Turkish Teknik Hangarı’nda, Türk Hava Yolları A.O yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlik ile AJET, havacılık sektöründeki yerini yeni ismiyle almış oldu. Genel müdürü de Kerem Sarp oldu.

Türk Hava Yolları’nın yüzde yüz iştiraki olarak “AJet Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi” adı altında operasyonlarını icra edecek.

2024 yılı mart sonu itibarıyla operasyonlarını İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanı merkezli olarak sürdürecek.

AJet’in genel merkez olarak Sabiha Gökçen olacak.

AJet, İlk etapta pilot ve kabin memuru daha sonra Tecrübeli Kabin Eğitmeni ve Havacılık Alanında Kendini Geliştirmek İsteyen çalışma arkadaşları aradığını duyurdu.

Son gelişmeyle birlikte AJet’in gerekli izinleri alarak faaliyetlerine başlayabilmesi için Türk Hava Yolları’nın mülkiyetinde bulunan 5 adet Boeing B737-800 tipi uçağın ayni sermaye olarak AJet’e devredilmesine karar verildi.

AJet, ilk etapta mülakatları olumlu geçen tecrübeli kabin memurları adaylarına olumlu, iş teklif mail ile dönüş yaparken şuan tecrübesiz kabin adaylarına olumlu, iş teklif maili atmaya devam ediyor.

Tecrübesiz Kabin Memuru için Uçuşlar başlayıncaya kadar temel uçuş ücreti ödenecek. Temel uçuş ücreti olarak ilk 3 ay 12.000 3 ay sonrası 13.550 olarak belirlendi. Yüksek sezonda sektör ücretlerinin ödemesi 1,5 kat olarak yapılacak.

Teklif edilen ücretler 2024 ücret zammı uygulanmayan ücretlerdir. 2024 yılında ücret artışı gerçekleştirilecek.

AJet yolcularına ürün/hizmet satışı yapılacak olup, kabin memurlarına gerçekleşen satış tutarı üzerinden prim ödemesi yapılacaktır.

BBN Airlines filosunda bulunan 5 adet Airbus A321 tipi uçağı filosuna kiralık olarak dahil edecek. Aynı zamanda Ajet’in ayrıca Letonyalı Smartlynx havayolu şirketiyle de İşbirliği anlaşması kapsamında Letonya uçuşlarını yapacak.

 

 

 

        Umut Doğan / Havadaki Gündem

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog