Gökyüzü Fuarları I

Yazar :

Havacılık fuarları, havacılık ve uzay endüstrisinin son teknolojik yeniliklerin sergilendiği, profesyonellerin buluştuğu ve iş bağlantılarının kurulduğu etkinliklerdir. Türkiye’de düzenlenen havacılık fuarları uluslararası düzeyde katılımcıları ağırlayarak sektördeki son gelişmeleri sergiler. Bu fuarlar genellikle büyükşehirlerde yapılır ve havacılık şirketlerini, mühendisli firmalarını, havayolu şirketlerini ve akademik kuruluşları bir araya getirir.

 

Ziyaretçiler sektördeki yeniliklere tanık olmalarının yanında profesyonellerin bilgi paylaşımı yaptığı uçuş simülatörleri, havacılık eğitimi ve hava trafik yönetimi gibi konuları içeren seminer ve konferanslara katılabilirler. Ayrıca havacılık fuarları sadece sektör profesyonelleri için değil, havacılığa ilgi duyan çok geniş bir kitle için de oldukça ilgi çekicidir. Uçakların sergilenmesi veya hava gösterileri gibi etkinlikler ziyaretçilere unutulmaz anlar sunar.

 

Aynı zamanda bu fuarlar sektördeki rekabeti desteklemek içim önemli bir alan sağlar. Havacılık şirketleri yeni ürünlerini, hizmetlerini ve teknolojilerini sergileyerek müşteri çekmeyi amaçlar. Bunun yanında farklı firmalar arasında iş birliği fırsatları da değerlendirilir.

 

Şimdi bazı havacılık fuarlarına birlikte bakalım:

 

İstanbul Airshow: Özellikle havacılık endüstrisinin sivil yönüne odaklanan ve her şeyden önce Avrasya pazarında ortaya çıkan fırsatlara hizmet etmek ve katkıda bulunmak üzere bir işletme platformu oluşturmak için tasarlanmıştır.

 

TEKNOFEST: Toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmanın yanı sıra Türkiye’nin genç mühendislerini ve girişimcilerini havacılık ve uzay alanında teşvik etmek amacıyla düzenlenen TEKNOFEST, Türk Havacılık Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından organize edilir. İlki 2018’de gerçekleştirilen TEKNOFEST; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri,konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapar.

 

SAHA EXPO: SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı;Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul tarafından her iki yılda bir düzenlenmektedir. Uluslararası hizmet veren fuarda savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinin stratejik öneme sahip birçok yüksek teknolojili ürün; bazıları ilk kez olmak üzere sergilenmektedir.

 

Türkiye, bunların yanında Eurasia Airshow, Sivrihisar Hava Gösterileri, IFTE, Flytech, AEROEX- Kayseri ve THK Havacılık Festivali gibi birçok fuara ev sahipliği yapmaktadır.

Yazan: Seher Buse Keleş

KAYNAKÇA

 

https://www.istanbulairshow.com/sayfalar-Fuar-Hakkinda

https://www.sahaexpo.com/tr/hakkimizda

https://www.teknofest.org/tr/corporate/about/

https://herkesicinhavacilik.com/events/havacilik-fuarlari/

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog