Turkish Airlines Aviation Academy / THY Havacılık Akademisi

Yazar :

aviation, IATA, shgm, thaaa

 

Türk hava yolları havacılık akademisi 1982 yılından beri hizmet vermektedir. Beyaz yakalı çalışanlar için çeşitli sertifikasyonlar düzenlemektedir aynı zamanda havacılık sektöründe çalışanlar için değişik üniversiteler ile iş birliği içerisinde olduğundan yüksek lisans programları da düzenlemektedir.

Türk hava yolları IATA üyesi olan hava yolu şirketlerinden birisidir. IATA (International Air Transport Association) Uluslararası Hava Taşımacılığı birliğinin eğitimlerinden yararlanma fırsatı sunmaktadır. Bu eğitimler de havacılık uzmanlarına hem küresel hem de bölgesel bir bakış açısı ile uzmanlarımıza endüstriyi ilgilendiren tüm konularda en son eğitimi sunmak hedeflenmektedir.

Aynı zamanda SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) onaylı eğitimler ve THY Havacılık akademisinde ulaşılabilecek hizmetler arasında yer almaktadır.

THY Havacılık akademisinde verilen eğitimlerden bahsedecek olursak eğitimler çeşitli konularda kategorilere ayrılmaktadır. Kurumsal çözüm eğitimleri, organizasyonel gelişim eğitimleri, dil eğitimleri, çocuklar için havacılık eğitimi, IATA eğitimleri uçuş korkusu yenme programı gibi çeşitli hizmetler THY Havacılık akademisinde verilmektedir.

 Uçuş korkusunu yenme programı uzman psikologlar tarafından desteklenen bir programdır. Programın içeriğinde kişiye simülatör ve gerçek uçuş deneyimi yaşatılmaktadır.

Çocuklar için havacılık programı ise aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesidir. Çocuk esirgeme kurumunda kalan 8-12 yaş arasındaki çocuklara havacılığı tanıtma ve sevdirme çalışmaları yapılmaktadır.

Uluslararası havacılık akademisi, geniş müşteri portföyü, hibrit eğitim alt yapısı, eğitim ihtiyaç analizi ve eğitim tasarımı uygulama kabiliyeti, özel programlar dijital eğitim tasarımı ve üretimi sınav hizmetleri eğitim danışmanlık hizmetleri ve sertifika okulları ile çeşitli yerlerde hizmet veren havacılık akademisi bünyesinde 156+ uzman eğitmen kadro ile eğitim hizmetlerini vermeye devam etmektedir.


Yazan: Psk. Turab Babadağ

Kaynakça:

https://akademi.thy.com/9

https://www.iata.org/en/training-rtp-taaa/

https://tr.wikipedia.org/wiki/Uluslarası_Hava_Taşımacılığı_Birliği

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog