Pegasus Hava Yolları’nın En Anlamlı ve En Değerli Yeni Üyesi “Cumhuriyet”

Yazar :

Türkiye’nin en büyük lowcost havayolu şirketi Pegasus Hava Yolları Filosundaki uçak sayısını giderek arttırmaya devam ediyor, normalde yeni aldığı uçaklara çalışanlarının çocuklarının ismini veriyor. Fakat yüzüncü yılda gelen yüzüncü uçağın bundan farklı olarak anlamlı bir ismi olacak. Filodaki mevcut çoğu uçak gibi Airbus A321Neo modeli olacak olan yüzüncü uçağın ismi “Cumhuriyet” oldu.

Cumhuriyet isimli yeni uçağın kuyruğunda da özel bir boyama bulunuyor. bu kısımda 100. uçağa yakışır olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi ve imzası yer alıyor.

“Cumhuriyet” isimli uçak “bilinçli” olarak önce iniş alanını pas geçti. Daha sonra uçak alana iniş yaptı ve coşkuyla karşılandı, ardından fotoğraf çekimiyle birlikte pasta kesimi yapıldı.

Pegasus Hava Yolları Üst Yöneticisi Güliz Öztürk, Cumhuriyet’in 100. yılında 100. uçaklarını teslim almaktan büyük gurur duyduklarını belirtti.

Öztürk, “Filomuza kattığımız yeni A321neo tipi uçağımız ‘Cumhuriyet’ ile birlikte 100 uçak eşiğini aşıyoruz. Avrupa’nın yanı sıra Orta Doğu, Afrika, Kafkaslar ve Türkiye’nin kuzeyinden doğusuna, güneyinden batısına yayılmış geniş bir yurt dışı uçuş ağıyla yolumuzda sağlam adımlarla ilerliyoruz. Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla, uygun ücretler sunarken seyahati kolaylaştıran, sektör genelinde öncü bir düşük maliyetli hava yolu olma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.
Pegasus Ailesinin filosuna dahil ettiği “Cumhuriyet” uçağının hayırlı olmasını temenni eder, iyi uçuşlar dilerim.

 

 

 

 

 

 

 

Yazan:Umut Doğan
Havadaki Gündem

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog