SHGM-CAA Personel Alımı

Yazar :

caa, shgm, shgmgenelge, shgmpersonelalımı

İnsan Kaynakları

Sivil havacılıkta sektöründe olduğu gibi, nitelikli insan kaynakları ihtiyacı Genel Müdürlüğümüzün de öncelik verdiği konuların başında gelmektedir. Bu kapsamda kurumumuza iyi eğitilmiş profesyonel işgücünün kazandırılması, etkin yöntemlerle doğru ve zamanda yetiştirilmesi temel hedeflerimiz arasındadır.

gibi meslek grupları ile idari memur kadromuzu her geçen gün daha da güçlendirerek, gerekli eğitimler aracılığı ile uzmanlaşmayı sağlayarak sektöre daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyoruz.

Genel Müdürlüğümüz Personel ihtiyacını, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 5431 sayılı Teşkilat Kanunu ile 2006/10429 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde, fırsat eşitliği ilkesi temel alınarak karşılanmaktadır. Havacılık Uzman Yardımcılarının alımında KPSS sınavında başarılı olan adaylardan Genel Müdürlük tarafından yapılan yazılı sınavı kazanan adaylar belirlenen kontenjanın 3 katını aşmayacak şekilde sözlü sınava çağırılmakta, sözlü sınavı kazanan adayların ataması yapılmaktadır. İdari Memur alımları ise ÖSYM tarafından KPSS puanına göre yapılan merkezi atama ile gerçekleştirilmektedir.

SHGM, kurumsal performansının sürdürülebilirliğini ve çalışanlarının mesleki ve bireysel gelişimini sağlamak için insan kaynakları stratejisi içerisinde eğitim ve gelişim faaliyetlerine önem vermektedir.

SHGM ‘nin yaptığı sınavlar: http://web.shgm.gov.tr/tr/sinavlar/2154-sinavlar

 

Havalimanı Pandemi Sertifikasyonu’na Yönelik Online Seminer Gerçekleştirildi

Covid-19 virüsü sonrası pandemi süresince havacılık güvenliği alanında alınacak tedbirler ve havaalanı pandemi sertifikasyonu konusunda 22 Mayıs 2020 tarihinde video konferans sistemi ile seminer gerçekleştirilmiştir. Seminere, İstanbul, Sabiha Gökçen, Atatürk, Antalya ve Esenboğa Havaalanı Eğitim Araştırma ve Denetleme Birimi (EADB) üyeleri, havaalanı/terminal işleticisi yetkilileri ile ulusal güvenlik denetçilerinden 22 temsilci katılmıştır.

Seminer, covid-19 sonrasında alınacak havacılık güvenliği tedbirlerinin yer aldığı Havacılık Güvenliği Bülteni ile Havaalanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi olmak üzere iki bölümden oluşmuştur.

Havacılık Güvenliği Bülteni bölümünde; yolcu taraması, kabin bagajı taraması, elektrikli nesneler ve taşınabilir bilgisayarların taranması, kıyafetlerin ve kişisel eşyaların taranması, yolcu dışındaki kişilerin ve eşyalarının taranması, terminal giriş ve kara tarafı kontrolleri, hava aracı güvenlik araması ile güvenlik sistem ve cihazlarının dezenfeksiyonu konuları ele alınmıştır.

Havaalanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi bölümünde ise genelgenin amacı, Pandemi Önleme Tedbirleri El Kitabı, Pandemi Komisyonu, sertifikasyon süreci, kalite kontrol faaliyetleri ve Havaalanı Covid-19 Standartları Rehberi konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Covid-19 virüsü sonrası pandemi süresince havacılık güvenliği alanında alınacak tedbirler ve havaalanı pandemi sertifikasyonu konusunda  genelge yayınlandığını duyurdu.

GENELGE: http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/mevzuat/sektorel/genelgeler/2020/Havaalani-pandemi-tedbirleri.pdf


SHGM İletişim

İstanbul Ofisi

  • Adres: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Geliş Katı No: IAL3901 Yeşilköy / İstanbul
  • Telefon: 0212 465 01 15
  • Faks: 0212 465 39 03

Antalya Ofisi

  • Adres: Antalya Havalimanı İkinci Dış Hatlar Terminali 07230 Antalya / TÜRKİYE
  • Telefon: 0242 330 32 38

CAA İletişim 

https://www.caa.co.uk/Our-work/About-us/Contact-us/

CAA İşe Alım Web Sitesi

https://careers.caa.co.uk/


Yazan: Rabia Zühel

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog