Uzaylılar Gerçekten Var Mı?

Yazar :
51.bolge, aliens, nasa, Nevada, ucandaire, ufo, Uzay, uzaylilarlailetisim, uzaylilarlatemas, Uzaylilarvarmi

 

 İçerisinde yaşadığımız bu kocaman evrene baktığımızda gerçekten inanıyor muyuz tek canlıların bizler olduğuna?

Yüzbinlerce yıldız, binlerce galaksi, gezegen, uydu… Yoksa hepsi biz ve bizim gibiler için mi? 

 Derin bir nefes alıp evrenin derinliklerine dalma ve bu evreni paylaştığımız başka canlılar var mı bunu görme vakti geldi!

Dünya yapılan araştırmalara göre 4,5 yıllık bir gezegen. Güneş 13,5 milyar yıldır ışık saçıyor. Samanyolu Galaksisi milyarlarca yıldır bir düzen içerisinde. İnsan yüzbinlerce yıllık izler bıraktı bu evrene ve bırakmaya da devam ediyor. Peki ya diğer gezegenler? Diğer galaksiler? Onlarda durum ne? Onlara iz bırakan hiçbir canlı yok mu?


Amerika ve Uzaylı Araştırmaları:

 Araştırmacılar yıllardır “uzaylılar” konusu üzerinde çalışıyor. Sosyal medyada, gazetelerde, televizyonda gördüğümüz, okuduğumuz zaman zaman tüm dünyanın gündemine oturan bazı haberler de var. Mesela 2017 yılında Newyork Times tarafından dile getirilmiş “UFO” (Unknown Flying Object) haberleri günlerce gündemimizden düşmedi. Ya da Stephan Hawking’in başlattığı bir proje çalışmalarında, biliminsanları tarafından tespit edilen uzaylı sinyalleri de aynı şekilde bizi günlerce meşgul etti. Peki bunların aslı neydi?

 

 51. Bölge:

Uzaylılar hakkında araştırmalar çok olmasına rağmen kaynaklar da bir o kadar kısıtlı. Bu da insanı acaba gerçekten varlar ancak bilmemiz mi istenmiyor, diye düşünmeye itiyor. Ne gariptir ki Amerikan halkı da benimle aynı görüşe sahip. 51. Bölge’den çıkan bilgileri ve bu bilgiler dahilindeki haberleri hepimiz duymuşuzdur. Yıllardır herkesten gizli tutulan ve içerisinde yapılan çalışmalar sır gibi saklanan 51. Bölge’ye Amerikan halkının bir saldırı yapmayı düşündüğü öne sürüldü. Saldırının ana temasının “Uzaylıları biz de görmek istiyoruz.” olduğu biliniyordu. 2013 yılına kadar varlığı hükümet tarafından kabul edilmemiş, 24 saat korunan bu bölgenin Google Maps’te sansürlenmiş olması da şüphe çeken bir durumdu. 66 yıl boyunca içerisinde uzaylılara dair çalışmalar yapıldığı hatta içerisinde uzaylıların saklandığı düşünülen bu bölge, Amerikan hükümeti tarafından “hava kuvvetleri üssü” olarak tanımlandı ve bölgede testler yapıldığı söylendi. Ancak bu açıklamalar halkın tepkisini daha çok çekti. Bir Facebook etkinliğinden başlayan bu hareket 1,4 milyon kişiye ulaştı ve bu 1,4 milyon Amerikan vatandaşı yüksek koruma bölgesi olan 51. Bölge/ Nevada’ya baskın yapmayı planladı. 

 Yaşadığımız evrende Dünya’mıza benzeyen 40 milyar gezegen bulunmasına rağmen birinden bile “gerçekten” tespit edilmiş bir medeniyetin sinyallerini almıyor olmamız doğal mı acaba? Amerikan Deniz Kuvvetleri 2017-2018 yılları arasında kaydedilen üç askeri görüntünün “tanımlanamayan hava olayı” kabul etti. Uzun zamandır Amerikalıların ilgisini çeken yabancı karşılaşmaları, uzaylılar, CNN ve Time tarafından 1997 yılında yapılan anket ile de kanıtlanmış oldu. Halkın %80’i hükümetin uzaylılar hakkında araştırmalar yaptığını ve bunları saklandığını düşünmekteydi. Binlerce UFO görüntüsü kaydedildiğine dair kanıtlar var.


Casus Uzaylılar:

 

Ronald Bracewell:

 1960 yılında “üstün galaktik toplulukların” diğer yaşam formlarını inceleyebilmek amacıyla yıldızlararası probları kullanabileceği fikrini ilk olarak ortaya atan Stanford radyofizikçisidir.        

 

James Bendord: 

 Fizikçi James Benford ise bu probların-lukerlerin yerinin koorbital nesneler olduğunu ileri sürdü. Ve bu nesnelerin Dünya’ya en yakın asteroitler olabileceğinin altını çizdi. Ve açıkladı: Bu uzay kayalarının Dünya’ya olan uzaklığı, uzaylıların problar kurmasını kolaylaştırıyor. 

 

Paul Davies: 

 Arizona Eyalet Üniversitesi’nden Live Science’a fizikçi ve astrobiyolog Paul Davies “Yabancı uzaylı probunun bu koordinatlardan birinde, muhtemelen son derece düşük bir ihtimalde olması muhtemel” dedi. “Fakat bir bakmaya gitmek çok az maaliyetliyse, neden olmasın? E.T. bulmasak bile, ilgi çekici bir şey bulabiliriz.”


Nedir Bu UFO?: 

 UFO bir gözlemcinin kolayca tanımlayamadığı uçan nesnelere denir. New York Times geçen aylarda ABD donanması ile birlikte pilotların 2014-2015 yıllarında UFO’lar gördüğünü ileri sürdü. Bu olaylar, Pentagon’un alt birimlerinden olan AATIP’ye bildirildi. Ve yetkililer ilginçtir ki bu hikayelerden sonra AATIP’nin 2012 yılında kapatıldığını söyledi. 

 

  • Donanma pilotları bazı UFO’ların tespit edilebilecek bir egzoz borusu olmadan çok yüksek hızlara ulaştığını ve bu nedenle süper bir itiş gücü elde ettiklerini söyledi.

 

Luis Elizondo: 

 Eski AATIP başkanı Luis Elizondo, 31 Mayıs 2019 tarihinde prömiyeri yapılan “Unidentified: Inside America’s UFO Research” adlı 6 bölümlük dizinin yapım aşamasıyla ilgilendi. 

 

SETI Institute: 

 Carl Sagan ve Jill Tarter adlı iki gökbilimci tarafından, gezegenler arası yaşamın insanın ötesinde olduğu düşüncesi ile kurulmuştur. 

 Misyonu, evrendeki yaşamın doğasını, doğa ve zekanın evrimi anlamak, açıklamak ve araştırmaktır. Bu süreçte SETI, NASA ve NSF (ulusal bilim vakfı) ile diğer gezegenlerde bir üst yaşam formunun olup olmamasına dair çalışmalarına devam etmekte. 


Oumuamua: Uzaylı ürünü mü yoksa asteroid mi?:

 Harvard Üniversitesi, Astronomi Bölümü başkanı Avi Loeb, Oumuamua’nın uzaylı gemisinden kaynaklanan bir uzaylı molozu olduğunu söyledi. Ancak meslektaşları tarafından bu fikir desteklenmedi. 

 

Yüzlerce fikir, teori, araştırma var. Ama kesin olarak belirlenmiş hiçbir şey yok. Ya hayal gücümüzün güzel bir ürünü uzaylılar ya da bizim tarafımızdan fark edilmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kim bilir?


Konu ile ilgili film önerileri:

  • Arrival, 2016
  • Covenant, 2017
  • Under the Skin, 2013
  • Knowing, 2009
  • Signs, 2002
  • Artificial Intelligence: Al, 2001

 

Konu ile ilgili kitap önerileri:

  • Dünya Dışı Yaşamla ilk Temas, Marc Kaufman
  • Semboller ve İşaretler, Kathryn Wilkinson
  • Kara Delikler, Stephan Hawking

 


Yazan: Sebile Akın

Kaynakça:

 https://m.sabah.com.tr/galeri/dunya/pentagondan-itiraf-ufo-goruntuleri-gercek

 https://www.google.cok/amp/s/m.sabah.com.tr/dunya/2016/10/20/234-yildizda-uzayli-sesi/amp

 https://onedio.com/haber/kendi-vatandaslari-abd-nin-gizli-ussu-51-bolge-ye-saldirmayi-planliyor-uzaylilari-gormek-istiyoruz-880033

https://edition.cnn.com/2018/09/20/us/ufo-sightings-history-scn-trnd/index.html?no-st=1571091098

 https://www.mirror.co.uk/science/aliens-cloud-spying-earth-using-2038090

 https://www.google.com.tr/amp/s/www.space.com/amp/ufos-real-but-not-alien-spaceships.html

 https://www.popularmechanics.com/space/g28364054/are-aliens-real/ 

 

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog