9 Teoride Uzaylılar

Yazar :
dünya, evren, göbeklitepe, iletişim, koloni, mısır piramitleri, nasa, sinyal, teknoloji, teori, ufo, uzaylı

 

Uzaylılar gerçekten varlar mı? Hemen hemen herkesin duyduğu, hakkında bir fikri veya inancı olduğu bir bilinmezlik. Kimileri gökyüzünde tanımlayamadıkları uçan bir nesne gördüğünü iddia ederek uzaylılara inandığını söyler, kimileri de evrende sadece biz insanların yaşadığını ileri sürer. Bir saniye durup düşündüğümüzde bile, daha kendi gezegenimizdeki okyanus tabanının %95’ini keşfedememiş iken, sürekli genişleyen koskoca evrende nasıl sadece kendi uygarlığımızın olduğunu düşünebiliriz? Henüz elimizde somut bir kanıt olmasa da, uzaylıların varlığıyla alakalı önemli hipotezleri derledik. İşte uzaylıların varlığıyla ilgili 9 teori!


1.Uzaylılar Geçmişte Dünyayı Ziyaret Ettiler

9 Teoride Uzaylılar-1
9 Teoride Uzaylılar-1

Bu teorinin savunucularına göre, teknolojide son derece ileri düzeyde olan dünya dışı varlıklar, binlerce yıl önce dünyaya ayak bastılar ve ilk çağ uygarlıklarıyla bildiklerini paylaşarak insanlık tarihini değiştirdiler. Ayrıca, Stonehenge, Göbeklitepe ve Mısır piramitleri gibi arkeolojik harikaların bu dünya dışı varlıkların elinden çıktığı düşünülmektedir.


2.Uzaylılar Aramızda

Teoriye göre, uzaylılar dünyamızı çoktan ziyaret ettiler ve bizimle beraber yaşıyorlar. Hatta anneniz, babanız veya en yakın arkadaşınız bir uzaylı olabilir. Neden olmasın? 


3.Gönderdikleri Sinyalleri Kavrayabilecek Gelişmişlikte Değiliz

Dilsel ve algısal engeller yüzünden uzaydaki diğer uygarlıklarla iletişime geçemiyor olabiliriz. Onlar bize sinyaller gönderseler bile, biz onu anlayacak gelişmişlikte olmadığımız için çözemeyiz.


4.Çoktan Birbirlerini Yok Etmiş Olabilirler

Zeki yaşamlar doğası gereği birbirlerini yok etme eğilimindedir. Anlaşıp koloni kurabilecekleri gibi, ulaşmış oldukları yüksek teknolojiyle birbirlerini yok etmeleri de mümkündür.


5.Uzaylılar Sürekli Dünyayı Ziyaret Ediyor Ama NASA Gizliyor

Bir diğer ilginç teoriye göre, uzaylılar sık sık dünyayı ziyaret ediyor ama bu, insanlarda panik ve merak yaratmaması adına gizleniyor.


6.Hiçbir Uygarlığın Teknolojisi Aradaki Milyonlarca Işık Yılını Geçebilecek Düzeye Ulaşmamıştır

Kim bilir belki de diğer uygarlıkların teknolojileri bizden çok daha geridedir. Bu durumdan kaynaklı kimse kimseyle iletişim kuramıyor olabilir. 


7.Biz Evrenin Çok Uzak Bir Köşesindeyiz

Evren çoktan gelişmiş bir uygarlık tarafından kolonize edildi. Ancak, dünya evrenin o kadar uzak bir köşesinde ki bizi fark etmediler.


8.Zeka Ve Teknoloji Olarak Bizden Üstün Oldukları İçin Bizi İletişim Kurmaya Değer Görmüyorlar

Biz nasıl bir karınca kümesi gördüğümüzde oturup onlarla konuşmaya çalışmıyor ve bunun için bir çaba sarf etmiyorsak, onlar da bizi karıncalar olarak görüyor olabilir.


9.Bizim Varlığımızı Fark Ederlerse, Bizi Yok Edebilirler

Her ne kadar fantastik görünse de, en çok savunulan teorilerden biri de bu. Zeki canlılar diğer her şeyi yok etmeye meyillidirler. Eğer uzaylılar Dünyaya gelirse, buradaki kaynakları ele geçirmek için bizi yok etmeye çalışacaklar ve ne yazık ki yüksek teknolojilerine karşılık bizim pek fazla şansımız olmayacak.


Yazan: Nezrin Deniz Öz

Kaynakça:

http://www.digiturk.com.tr/ancient_aliens/antik_cagda_uzayli_teorisi.html

https://www.youtube.com/watch?v=HYNjiQ5PMXw

https://onedio.com

https://www.youtube.com/watch?v=GhfdQWe54-o

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog