İstanbul Üniversitesi Havacılık Psikolojisi Yüksek Lisansı

Yazar :

Dünyada sayılı olan Havacılık Psikolojisi Yüksek Lisansı Türkiye’de ilk defa İstanbul Üniversitesi’nde açıldı. 2019-2020 bahar dönemi için 10 öğrenci aldı. Ben deniz (Arınç Sönmez) (sonuncu olarak da olsa) programa girmeyi başaranlardanım. 🙂

Disiplinlerarası bir yüksek lisans programı olması nedeniyle tüm bölümlerden başvuru kabul etmektedir. Ales (%50), lisans ortalaması (%10), Yds (%10), Bilim Sınavı ve Mülakat Puanı (%30)’nın ortalamaları alınarak liste oluşturulmaktadır. Ben 91.2 lisans ortalaması, 72 Ales puanı, 80 YDS, 95 Bilim Sınavı ve Mülakat Puanı ile bölüme giriş sağlayabildim.

Ayrıca eklemekte yarar var; İstanbul Üniversitesi Havacılık Psikolojisi Yüksek Lisansı 2020-2021 Güz Dönemi itibariyle öğrenci alımına başlayacak ve bundan sonra her sene güz döneminde alıma devam edecektir. 


İlk dönemde başlıca derslerimiz;

HAVACILIKTA EKİP KAYNAK YÖNETİMİ – Doç. Dr. Güven Ordun

HAVACILIKTA KRİZ YÖNETİMİ – Doç. Dr. Hakkı Aktaş

SEMİNER- Prof. Dr. Pınar Ünsal

SİVİL HAVACILIK POLİTİKASI- Dr. Cengiz Mesut Bükeç

VERİ ANALİZ YÖNTEMLERİ VE İSTATİSTİKSEL TEKNİKLER- Prof. Dr. Eray Yurtseven

Hocalar gerçekten dünya tatlısı insanlar. Hem bilim öğrenebildiğin, hem işletme/yönetim öğrenebildiğin, hem havacılık sektörünü öğrenebildiğin, hem de psikoloji öğrenebildiğin bir yüksek lisans programıdır. 


Sorularınız için instagram adresimden bana ulaşmaktan çekinmeyiniz.
https://www.instagram.com/arincsonmez

Yazan: Psk. Arınç Sönmez

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog