Cumhuriyet’in Özel Seferi

Yazar :

Pegasus Hava Yolları, Atatürk’ün 85’nci ölüm yıl dönümünde Samsun’a özel PC1923 seferi ile uçuş düzenledi.

Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, Pegasus CEO’su Güliz Öztürk ve yöneticilerin katıldığı uçuşta çok sayıda medya mensubu influencer yer aldı.

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk uçuş öncesi günün anlam ve önemini anlatan kısa bir anons yaptı.

100. Yıl Uçağı Olan “Cumhuriyet” Samsun Çarşamba Havalimanı’nda su takı ile karşılanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın ilk kez dünden bugüne kadar olan süreci yayınlandı.

Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, Pegasus CEO’su Güliz Öztürk ve yöneticilerin bulunduğu grup Samsun gezisiyle birlikte (Atatürk Anıtı, Kurtuluş Yolu Ve İskelesi, Bandırma Vapuru) geri dönüş yapmak üzere PC1923 seferi ile İstanbul’a dönüş sağladı.

Pegasus Havayollar’nın 10 Kasım’a özel uçuşunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Pegasus CEO’su Güliz Öztürk şirketin yakın gelecekte yurt dışında uçmayı planladığı üç şehri açıkladı. Pegasus Havayolları’nın 2024 yılında 17 adet Airbus A321NEO tipi uçak alarak büyümesini sürdüreceğini açıklayan Güliz Öztürk, filodan çıkacak uçaklar da hesaba katıldığında büyümenin yüzde 12 olacağını kaydetti.

Şirketin haliz hazırda 96 dış hat noktasına uçuş gerçekleştirdiğini hatırlatan Gülüz Öztürk, yakın vadede uçmayı planladıkları şehirlerin ise Kişinev, Lizbon ve İskenderiye olduğunu açıkladı.

Yazan: Umut Doğan, Havadaki Gündem

Yorum Bırak ;

E-mail hesabınız yayınlanmayacaktır.

Belki İlgini Çeker ;

En Yeniler

Havacılık Psikolojisi Uçan Blog
Havacılık Psikolojisi Uçan Blog